8 дрібниць, які варто почати робити зараз, якщо ви хочете бути успішними
Вправи, які допоможуть при тривозі
Страх і тривога — це звичайні емоції у повсякденному житті школярів, а під час війни — особливо. Але в чому саме полягає різниця між страхом і тривогою? Як створити безпечний простір для навчання? І як ми можемо допомогти дітям розпізнавати ці емоції та керувати ними? За допомогою безкоштовного застосунку «Віздом: Світ емоцій» зробити це буде легко. Ми підготували практичні завдання, робочі аркуші, медитації та дихальні вправи з доповненою реальністю, які допоможуть дітям розвинути власні суперсили проти страху та тривоги.
У чому різниця між страхом і тривогою?
Як і всі емоції, страх і тривога не є «поганими» емоціями. Насправді вони важливі для запуску нашої «сигналізації», коли виникає небезпека, і це природно — нервувати в нових ситуаціях. Однак, як і гнів, страх і тривога можуть стати сильними емоціями, які заважають дітям зосереджуватися, контролювати свої дії, взаємодіяти з іншими або пробувати щось нове.
Хоча страх і тривога мають багато спільного з нашими фізичними реакціями, між цими емоціями є відмінності.
Страх — це реакція на безпосередню небезпеку, інакше відома як реакція боротьби, втечі, завмирання. Вона є адаптивною функцією виживання, яка допомагає нам залишатися в безпеці, дотримуватися правил безпеки і просити про допомогу.
Тривога, навпаки, є очікуванням небезпеки. Тривога часто виникає, коли ми стикаємося з чимось новим (наприклад, вперше відвідуємо нову школу), неприємним (наприклад, йдемо до стоматолога) або складним (наприклад, складаємо тест). Наша внутрішня «сигналізація» може спрацювати, навіть якщо безпосередньої небезпеки немає. Це може збити з пантелику і ускладнити вирішення проблеми.
Перш ніж допомагати дітям розпізнати свій страх і гнів, важливо створити безпечний простір.
https://osvitoria.media/experience/supersyly-proty-strahu-ta-tryvogy-12-vprav-ta-igor/
Немає коментарів:
Дописати коментар