четвер, 21 грудня 2023 р.
Психологічна служба інформує
з 23 грудня 2023 року по 07 січня 2024 року - зимові канікули
БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ 2023 - 2024 н.р.
Що і казати, окрім фізичного здоров’я, ментальне у війну є одним із найважливіших. Бо якщо від ракет можна вкритися, то від власних думок не втечеш – і цей кругообіг може стати фатальним фактором.
Ось вам декілька порад, які допоможуть зберегти свою психіку у такий важкий час.
Називайте речі своїми іменами
Щось бісить? Не треба відчувати за це провину. Сумуєте – плачте. Радієте – смійтеся. Пам’ятайте – ви маєте право на будь-які емоції. Та називати їх потрібно своїми іменами – не приховувати, не сублімувати, а називати й проживати сповна. Тоді ці емоції будуть мати вихід, а не накопичуватмуться як сніжний ком.
Концентруйтеся
Новини – це, в сухому залишку, короткий контент. Навіть якщо не дивитися на стрес, який є зараз в нашому житті і який новини провокують, це контент, що знижує рівень концентрації уваги.
Тому – читайте книжки, статті, дивіться фільми, малюйте – намагайтеся зосередитися на чомусь довше ніж на півгодини. І ви помітите наскільки краще ви будете реагувати на стрес.
Слідкуйте за фізичним
Здоров’я психологічне тісно пов’язане з фізіологією. Здоровий сон, їжа – не коли згадали, а коли потребує організм, необхідні вітаміни, мінімум або зовсім без шкідливих звичок, підтримання водного балансу – все це запорука того, що ви будете себе гарно почувати – і фізично, і морально.
Не відкладайте життя
Марно думати, що ось-ось закінчиться війна і ми повернемося до життя. До того, що було, або як розпочнемо нове! Але так як було вже не буде ніколи. перш за все тому, що ми вже самі зовсім інші.
Чекати коли закінчиться війна теж не гарно, бо, на жаль, ми не знаємо точної дати. Десь почули, що от через 2 тижні, а якщо не сталося – депресія.
Тож не будуйте марні надії та живіть тут і зараз. Ні, ми не кажемо, що потрібно зневіритися, ми кажемо, що потрібно не відкладати життя та вміти адаптуватися.
Допомагайте із відчуття ресурсу
Спершу надягніть маску на себе, потім на сусіда. Тож спочатку допоможіть собі, а потім вже іншим. Теж саме стосується коли хтось працює і отримує зневагу, що не волонтерить. Або волонтерить, а не “піднімає економіку”. Або купив собі нову спідницю, а не відправив на ЗСУ. Або випив кави, а хтось в підвалі.
Відчепіться від інших, турбуйтеся про себе, але не забувайте все ж, що ми живемо в війні. Робіть щось тільки із відчуття ресурсу. Повірте, ті, хто допомагає аби ж тільки виставити на показ – теж не дуже круті. Більшість волонтерів роблять мовчки, або ж нікого не цькують, що той не волонтерить. І ті хто забиває та відхрещується також не молодці.
Дивіться на себе, турбуйтеся про себе, віддавайте коли є що віддавати, трішки поступіться, але все ж піклуйтеся про себе, не забувайте, бо якщо віддавати все або намагатися встигнути все і одразу – можна швидко вигоріти.
Все буде Україна! Ми все переможемо та станемо сильнішими – немає сумнівів!
Relaxing Christmas music
середа, 13 грудня 2023 р.
Психологічна служба інформує дорослих!!!
Життя дитини - безцінне!
Як попередити думки про самогубство у підлітків
Якими можуть бути причини суїцидальних думок?
— Є декілька факторів. По-перше, імпульсивність. У когось вона нижча, а в когось вища. Імпульсивність впливає на швидкість реакцій: всі ображаються, але імпульсивна людина буде швидко проявляти образу. Для більшості підлітків характерний підвищений рівень імпульсивності. Від думки до дії минає короткий час — і це найнебезпечніше.
По-друге, проблеми зі стосунками. По-третє, психологічне травмування, коли відбувається якась непередбачувана для людини подія, наприклад, смерть близької людини або переїзд. У кожного вікового періоду є значуща діяльність. Це термін із психології, який означає систематичні дії, через які ми себе визначаємо. Наприклад, я працюю психологом, відповідно, це одна з моїх соціальних ролей і це для мене важливо. Якщо в цьому періоді значущої діяльності мене звільнять, це буде боляче, неприємно, особливо якщо це улюблена робота. Для підлітка значуща діяльність — це спілкування з однолітками, спілкування із сім'єю й навчання. Доросла людина може дивуватися: «знайшов на що образитись!» Погана оцінка, неприємна репліка — дрібничка для дорослого, але удар для підлітка.
Як правильно поговорити з підлітком про «суїцидальні» ігри в інтернеті, не провокуючи та не стимулюючи цікавість до них?
— Це питання ширше. В Україні віддавна була табуйованою тема статевих стосунків, хоча останнім часом деякі батьки говорять про це з дітьми частіше. Так само зараз табуйована тема смерті. З маленькими дітьми, звісно, про це не варто говорити, якщо в родині не сталася трагедія. А ось зі старшими — варто. Дітей потрібно вчити знаходити вихід зі складних ситуацій. Крім того, підліткам потрібно мати змогу говорити про такі речі з однолітками.
Як підлітку пояснити, що його життя є цінністю?
— Це часто йде від прикладу стосунків у родині. Якщо підлітку сказати, що його життя — це цінність і що все в нього попереду, він не відразу може це збагнути. Ми, мабуть, усі пам'ятаємо, як нам щось подібне говорили, коли в нас була проблема у школі або в стосунках з іншими. Підліток цього не сприйматиме. Він розглядатиме цю пораду як різновид педагогічного втручання: батьки намагаються його виховувати. Це нормально — такий віковий період, який передбачає супротив. Аби підліток розумів, що його життя є цінністю, передусім стосунки в сім'ї мають бути дружніми й батьки також повинні ділитися своїми переживаннями та почуттями. І не обов'язково позитивними почуттями. Підліток буде стикатися якщо не в родині, то у спілкуванні з іншими людьми зі складними, неприємними емоціями. У такі моменти добре, якщо батьки своїми діями показують, що його життя — це цінність. Із підлітком варто розмовляти і до нього варто дослухатися. Іноді такий підхід сприймають як уседозволеність: якщо батьки з повагою ставляться до підлітків, то вони забагато дозволяють. Але я не маю на увазі вседозволеності: повинні бути встановлені межі.
Як батькам не боятися говорити з дітьми на різні, зокрема й табуйовані суспільством теми?
— Потрібно постійно працювати над собою. Світ не стоїть на місці, він змінюється, а тому варто і нам його наздоганяти. Наприклад, якщо трапилась конфліктна ситуація, потрібно проговорювати її, висловлювати свої емоції. Коли ми виражаємо свої емоції, у нас відбувається розтотожнення. Наприклад, це мені страшно, а не світ страшний. Це важливо усвідомлювати, тому що часто відбувається зміщення в сприйнятті світу. Коли мені страшно або образливо, я дивлюся на інших людей, і мені здається, що це не я образилась, а всі такі погані, ворожі до мене. Так буває, коли відчуваєш сильну емоцію.
— Як підлітку навчитися справлятися з стресом і внутрішніми переживаннями?
— Перш за все, варто розуміти, що ситуація, яка склалася, — не назавжди і що переживання не дорівнюють реальності. По-друге, не боятися спілкуватися про це або з близькими, або з друзями, або з сім'єю. І по-третє, завжди пам'ятати, що навіть якщо у вас немає таких близьких, є гарячі лінії і спеціалісти, які можуть підтримати і допомогти розв’язати психологічну проблему. Тобто розуміти, що ви не одні.
В Україні є безкоштовна державна консультаційна лінія 1545. Також будь-хто можете скористатися гарячою лінією правозахисного центру «Ла Страда-Україна» за номером 0 800 500 225 і отримати психологічну підтримку та консультацію фахівців.
понеділок, 11 грудня 2023 р.
Психологічні хвилинки
Вправа для зняття стресу "Квітка та свічка"
Техніка релаксації Джейкобсона - зняття стресу та розслаблення
пʼятниця, 8 грудня 2023 р.
10 грудня – Міжнародний день прав людини
10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Головна мета цього свята – проголошення рівності всіх громадян, що є необхідною передумовою свободи, справедливості та миру.
Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, яка стала видатним документом в історії людства, що започаткував процес створення системи міжнародних стандартів та набуття ними універсального характеру.
Крім основних прав людини, Декларація перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній та культурній сферах.
Одним з пріоритетів, зазначених у Декларації, є право на працю, її сприятливі умови, вільний вибір роботи, захист від безробіття, справедливу винагороду, відпочинок та дозвілля, розумне обмеження робочого дня та оплачувану періодичну відпустку.
Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.
Міжнародний день прав людини. Вікторина
середа, 6 грудня 2023 р.
Святкуймо з вдячністю
День Святого Миколая та День Збройних Сил України
Вікторина до Дня Збройних сил України «Слава Україні! Слава ЗСУ!» Окей, НУШ)- тут цікаво і корисно)
вівторок, 5 грудня 2023 р.
Сьогодні — Міжнародний день волонтера
5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера, встановлений 1985 року резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй з метою спонукати людей брати участь у діяльності в ім’я економічного і соціального розвитку.
Витоки волонтерського руху сягають понад столітньої давнини, коли 1920 року під Страсбургом волонтери із Франції та Німеччини спільно працювали заради відновлення зруйнованих війною ферм у місцях найзапекліших боїв між німецькими та французькими військами. Згодом ініціативу волонтерства підхопили також в інших країнах, і на сьогодні у світі налічується понад 100 мільйонів волонтерів.
Україна — країна волонтерів, адже понад 80% українців у тій чи іншій формі взяли і продовжують брати участь у волонтерському русі. Надзвичайного значення український волонтерський рух набув від початку збройної агресії російської федерації у 2014 році. Відтоді численні волонтери зосередили свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України — як тим, хто лишався у небезпечних районах, так і внутрішньо переміщеним особам.
Ще одним надзвичайно значущим напрямом діяльності українських волонтерів стала повсякчасна допомога українським захисникам в отриманні сучасного спорядження, транспорту, технічних засобів. Відігравши критично важливу роль у перші місяці російської агресії 2014 року, волонтерський рух зберіг своє значення і надалі, набуваючи нових форм і залучаючи все нових учасників.
Початок широкомасштабного вторгнення в Україну 2022 року застав український волонтерський рух сформованим, досвідченим і готовим до найскладніших викликів. Навесні 2022 року лави українських волонтерів поповнили мільйони людей як в Україні, так і за її межами.
Відтоді визволення всіх окупованих російськими загарбниками українських територій, покарання російських військових злочинців та унеможливлення подібних військових агресій у майбутньому стали спільними завданнями мільйонів волонтерів. Долучившись до діяльності на підтримку українського народу, української держави та Сил оборони України, волонтери України і світу об’єднали зусилля задля здобуття повної перемоги над російськими агресорами.
Виховна робота (5-9 класи)
Презентація до Міжнародного дня волонтера: “ПРО ВОЛОНТЕРСТВО В УКРАЇНІ”
https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-do-mizhnarodnoho-dnia-volontera-pro-volonterstvo-v-ukraini-614444.html
понеділок, 4 грудня 2023 р.
Можливості для всіх
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.
Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили що це шлях в нікуди. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для них не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Адже ми всі рівні перед Богом.
Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.
22 листопада
Мода. Що означає бути модним? https://youtu.be/WWV9ryiKjZg?si=bJnah3nWXjx_tVqz Я школяр🎒 Розвиваючі мультики для дітей українською |Розпо...
-
08.11.24 ЯДС Дітям про рідний край. «Україна - наша Батьківщина» https://youtu.be/oq6w5F2gghU?si=g5xl8t7ZMS_p_8wB Дитинство наших предків h...
-
Нове дослідження IWF показало , що у 2023 році було виявлено найбільше зображень сексуального насильства над дітьми категорії А. Ця кате...