понеділок, 11 вересня 2023 р.

Інформація!

 Що заборонено робити під час перебування в укритті? (Правила поведінки для здобувачів освіти та працівників)

У споруді забороняється курити, шуміти, мати зі собою небезпечні засоби, зокрема для освітлення, які можуть спричинити пожежу, не допускається пересування приміщеннями без особливої потреби, необхідно дотримуватися дисципліни та якнайменше рухатися (пункт 12 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту).

Також забороняється приносити до укриття легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, громіздкі речі, приводити тварин (пункт 2 цього ж Порядку). Для повноцінного відпочинку дозволяється тримати в споруді або брати зі собою легкі підстилки й невеликі подушки з поролону, губчастої гуми або іншого синтетичного матеріалу (пункт 13 цього ж Порядку).

Рекомендації для вчителів під час перебування в укриттях

Під час перебування в укритті вчитель має стежити за психологічним та емоційним станом школярів, допомагати впоратися з тривогою чи розгубленістю(звернутися за допомогою до практичного психолога,соціального педагога),продовжувати заняття(за можливості).

Саме тому експерти ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством освіти і науки розробили спеціальний порадник для вчителів, який пропонує низку активностей для різних вікових груп, які можна організувати для дітей, щоб допомогти їм емоційно та фізично впоратися з перебуванням у бомбосховищі під час повітряної тривоги.

Завантажити посібник можна за посиланням.

https://drive.google.com/file/d/1ixraCWz6gvtTsmfJTGTFy3QqyNeBgTwt/view

А ще прихопіть із собою в укриття розмальовки. На перший погляд це надто просто, але насправді вони неабияк допоможуть дітям заспокоїтися, сконцентруватися та відволіктися, до того ж працює цей метод із учнями будь-якого віку! Так само допоможе звичайний пластилін. А веселі співи та казки – взагалі маст-хев! 

Рекомендація від мене!

Як захистити вчителя від зривів та страхів!

1. Стежте за своїм здоров'ям

2. Не бійтеся говорити на тему війни

3. Слухайте спокійну музику

4. Зменшіть навантаження на психіку  різною інформацією(новини телебачення)

5. Відпочивайте на самоті

6. Обмежте спілкування з батьками учнів після 18:00 години 

7. Звертайтеся за допомогою до спеціаліста,коли відчуваєте психологічну небезпеку

8. Робіть те,що вас робить щасливими

9. Любіть себе і любіть життя!

10. Посміхайтеся!



Немає коментарів:

Дописати коментар

25 листопада, понеділок

 Тиждень 12. Вода ЯДС " Вода та її властивості Чиста вода —  безбарвна прозора рідина, без запаху і смаку . На землі вода існує в трьох...