Перша конституція
5 квітня, середа. Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року. Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та вс...
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&month=04&day=05
ЯДС
Двигун, який працює на воді.
Досліджуємо разом
Сьогодні ми поглибимо свої знання про енергію води. Проведемо дослідження і дізнаємося, чи існує двигун на воді та чи можна такий двигун зробити власноруч.
Пригадайте, як відбувається кругообіг води у природі.
Сонячне випромінювання — рушійна сила кругообігу води в природі. Вода — теж потужне джерело енергії. Людина давно навчилася використовувати енергію рухомої води. Так, у Єгипті, Китаї, Індії водяні колеса піднімали воду на поля. Хоча ці пристосування були не дуже ефективними і використовували дуже малу частину енергії водного потоку, вони значно полегшували працю людей.
Пізніше були створені водяні турбіни, які змушували працювати верстати і машини. Зараз їх застосовують на гідроелектростанціях.
- Прочитайте довідку (підр., с. 91) і дізнайтеся, хто сконструював сегнерове колесо.
Довідка: Струмені води, що витікають під напором, змушують пляшку обертатися. Вважають, що подібний механізм уперше сконструював угорський учений Йоганн Зегнер. На його честь винахід назвали сегнеровим колесом. Зараз такий пристрій застосовують для поливання газонів. Струмені води вириваються в один бік, а колесо обертається у протилежний.
Перегляд відеоінструкції “Сегнерове колесо”
https://youtu.be/LW1vwqIgM0k
Вправа “Чи знаєте ви, що…”
Що ви знаєте про реактивний рух? Прочитайте цікаві факти та дізнайтеся, чи належить сегнерове колесо до цього фізичного явища.
Реактивним називається вид руху тіла з відділенням від нього частини, що летить з певною швидкістю. Такий вид руху спостерігається не тільки в повсякденному житті, техніці, але й в природі.
У побуті реактивний рух можна спостерігати, якщо надути повітряну кульку, а потім відпустити її. При цьому повітря з кульки буде виходити в одну сторону, а кулька полетить в іншу. Рух кульки припиниться, коли велика частина повітря вийде з нього.
У техніці найяскравішими прикладами реактивного руху є ракета та сегнерове колесо. Під час польоту ракети відділяється струмінь газів, що утворюється при згорянні палива. Струмінь газів так само, як і в випадку з кулькою, спрямовується в бік, протилежний руху ракети. Ракети, що застосовуються для організації барвистих феєрверків, сигнальні ракети теж працюють за принципом реактивного руху.
У природі реактивний рух використовують такі тварини, як кальмар, сальпа, каракатиця. Через в тілі вони вбирають воду, а потім викидають її назовні і рухаються в бік, протилежний вильоту струменя води. Рослини також використовують реактивний рух для поширення свого насіння. Прикладом такого поширення є плоди скаженого огірка. Навіть невеликий дотик до дозрілого плода змушує його відлітати від плодоніжки і розкриватися. При цьому насіння відлітає в сторону, протилежну коробочці.
https://youtu.be/f2IkEWnQfqE
https://youtu.be/Zba_oQOGECM
Тема: Службові слова. Прийменники та сполучники Завдання:підручник ст.91-94
Математика
Завдання:підручник ст.83-84
Цікава задача
Рухомий об’єкт
|
Швидкість
|
Час
|
Відстань
|
Велосипедист
|
? км/год
|
12 год
|
180 км
|
Мотоцикліст
|
? на 36км/год більша
|
20 год
|
?
км
|
Сформулюй запитання до задачі та виконай письмово.
ДОСЛІДЖУЄМО задачі на рух!!!
1. Автомобіль
рухався в 6 раз швидше від коня і за 12 год проїхав 720км. Скільки кілометрів
пробіг кінь за 6 год?
2. Туристу
потрібно було проїхати і пройти 164км, мотоциклом він проїхав 120км, а пішки
пройшов у 6 разів менше. Решту відстані він проплив човном. Скільки кілометрів
шляху турист проплив човном?
3. Легкова машина була в дорозі 4 год,
а вантажна 7 год. Яка машина проїхала більшу відстань і
на скільки кілометрів більшу, якщо легкова машина їхала з швидкістю 70
км/год, а вантажна – 50 км/год?
4. Пароплав плив 4 год, а буксир 7 год. Який з них проплив більшу відстань і
на скільки кілометрів більшу, якщо швидкість пароплава 35 км/год, а буксира –
12км/год?
5. По
асфальті автомашина їхала 5 год із швидкістю 70 км/год і по грунтовій
дорозі 3 год із
швидкістю 40 км/год. Яку відстань проїхала машина за весь час?
ПОТРЕНУЙСЯ В ОБЧИСЛЕННІ ПИСЬМОВО!
(запиши час виконання завдань)
Немає коментарів:
Дописати коментар