https://youtu.be/nRV-4Brk8fY
Позбудься зайвого!
Готуємо проєкт
Сьогоднішнє населення Землі — суспільство суперспоживачів. Підраховано, що на кожного з нас в рік витрачається 20 тонн сировини! І майже все це потім іде у відходи. Сміття поступово стає монстром цивілізації. При нинішньому стані економіки і культури побуту люди ще довго приречені жити серед цих рукотворних пам’ятників своєї безтурботності. І якщо уявити, що гори сміття, які виробляються з гігантською швидкістю, скоро стануть невід’ємною частиною наших ландшафтів, то така безрадісна картина нашого змушує задуматися: А чи все я правильно роблю?
Буктрейлер “Книжки про сміття” Галини Ткачук
https://youtu.be/UWypgGpWoNI
Прочитайте цікаві факти про сміття.
- На нашій планеті сміття саме собою не утворюється — його не залишають ні рослини, ні тварини. Лише діяльність людини призводить до появи великої кількості сміття. На землі його стало так багато, що видно навіть із космосу.
- “Лідерами” серед сміття є папір, харчові та металеві відходи, пластик. Бо вони дуже повільно розкладаються природним шляхом. Так, для розпаду консервної бляшанки має пройти 100 років, пластикової пляшки — 400, а скляної — 1000 років!
- Водночас, лише в Україні протягом року кожен мешканець купує приблизно 180 пластикових пакетів, які потім викидає на смітник.
- Учені підрахували: якщо сміття не переробляти, то за 10–20 років планета може перетворитися на суцільне звалище. Тому нині все більше людей намагаються зменшити кількість відходів у своїх господарствах, знайти можливість використати повторно те, що зазвичай викидають, допомагаючи зберегти природні ресурси.
Перегляд репортажу “Бокси для непотрібних речей”
https://youtu.be/pTSh_WTRA0I
Одна з найбільших проблем сучасності — надмірне споживання. Люди купують набагато більше, ніж треба, використовуючи значно більше ресурсів, ніж могли б. До того ж, поки в одних переповнені шафи й полиці, інші не мають жодної цілої пари взуття.
Тому людство прагне навчитися споживати раціонально: з одного боку, щоб не використовувати зайвих ресурсів, з іншого — щоб усім усього вистачало. Це серйозна задача: з нею можна впоратись тільки гуртом! Тож сьогодні ми теж навчимося бути відповідальними споживачами.
Кожен має вдома багато речей, якими вже не користується. Вони можуть десятиліттями лежати на дальній полиці, на балконі чи на антресолях, поки геть не застаріють і зрештою не опиняться на смітнику.
Але ці речі можуть мати і кращу долю: їх можна віддати або продати. Тоді у твоїй оселі звільниться простір, а комусь не доведеться купувати нове — тобто використовувати зайві ресурси.
Звичайно, йдеться про те, що в гарному стані. Якщо ж річ вже віджила своє, час нести її на смітник.
Тож виконайте впродовж тижня проєкт “Позбудься зайвого!” (підр., с. 98-99).
Фізкультхвилинка “Україно, ми твоя надія”
https://svitdovkola.org/4/lessons/30.3
Завдання:підручник ст.96-98
https://youtu.be/o7A7IcLqqqQ
Завдання:підручник ст.110-113 читати та вправи
Немає коментарів:
Дописати коментар