Щороку 10 квітня святкують День братів і сестер. Цього дня варто згадати про найрідніших по крові людей після батьків. 10 квітня брати та сестри обмінюються побажаннями та подарунками.
Свято це є доволі молодим, але вже набуло величезної популярності у багатьох країнах світу.
День братів і сестер - це чудовий привіт привітати рідну людину, поговорити по душам і згадати щось приємне з дитинства. Навіть простий телефонний дзвінок, або смс можуть бути дуже важливими й підняти настрій брату та сестрі, де б він або вона не перебували.
ЯДС
Звичне диво.
Звідки береться електрика?
Уявіть себе на місці Робінзона Крузо, але з однією маленькою відмінністю: про подорож на безлюдний острів вам стало відомо заздалегідь. Які б речі точно потрапили до вашого багажу?
Звісно, мобільний телефон, планшет або ноутбук… Але ж на безлюдному острові немає розеток! Як же заряджати пристрої?
Усього 100 років тому міста чимось нагадували первісний острів: електрика була справжнім дивом, доступним далеко не кожному. Але в будинку сучасної людини “живе” безліч електричних помічників: лампа, комп’ютер, холодильник, пральна машина тощо. Такі несхожі один на одного прилади об’єднує одне слово: “електричний”. Це означає, що для їхньої роботи необхідний електричний струм.
У XVIII столітті американський учений та політик Бенджамін Франклін назвав струм “електричним вогнем”, що виникає під час тертя, а також невидимою “електричною рідиною”, яку можна переливати з одного тіла в інше.
Виявляється, насправді електричний струм — це спрямований рух заряджених частинок.
Слово “спрямований” означає впорядкованість: заряджені частинки, як бігуни на змаганні, переміщаються в одному напрямку — вперед, їм не можна повертатися або бігти у зворотний бік. Тільки у цьому випадку виникає струм, необхідний електричним пристроям.
Діти розмірковували, звідки в їхніх оселях береться електрика. Як ви вважаєте, хто з них має рацію? Чому? (підр., с. 94, завд. 1)
Перегляньте мультфільм і перевірте, чи правильними були ваші міркування.
Перегляд мультфільму “Як електроенергія потрапляє до наших осель”
https://svitdovkola.org/4/8-95?ref=ik42-p3
Фізкультхвилинка “Гарний настрій”
Вправа “Кольорові квіти”(Щоденник вражень)
А зараз потрібна ваша уява і фантазія. Уявіть, що кожен із вас може виростити фантастичну квітку. Намалюйте її та надішліть у чат класу. Напишіть, кому б ви хотіли її подарувати. Поясніть, чому.
Вправа “Істинні, хибні”
| Уважно прочитайте твердження. Які з них істинні, а які — хибні? Хибні твердження перетворіть на істинні. - Електричний струм — хаотичний рух заряджених частинок.
- Лінії електропередач потрібні, щоб передавати електроенергію.
- Трансформатор — апарат, що збільшує напругу.
- Електрика може бути небезпечною.
Відеопояснення “Народження кіловатів: звідки береться електрика” https://youtu.be/xWJBcO9Z-Hk https://youtu.be/i3t2cl4UEuM Як вам вже відомо, електричний струм у наших оселях проходить через лічильники, які вимірюють кількість спожитої електроенергії. Розгляньте лічильники і визначте, скільки кіловат-годин використала кожна родина за місяць (підр., с. 95, завд. 3). Електрика робить життя простішим. Але якщо нею користуватися безвідповідально, може й накоїти лиха! Перегляд відео “Корисні підказки. Електрично-фантастично” https://youtu.be/mGAcslmgyOo
https://youtu.be/g3z8tTTX7-A Досліджуємо речення. Завдання:підручник ст.99-100 читати
Додаткове завдання Спиши речення. Підкресли у
кожному з них головні члени речення.
Настав вечір. Стояла дивовижна тиша. Вітер
ледь гойдав ніжний серпанок вечірнього туману. Яскравий захід
позолотив і розфарбував далечінь. Поблискує безмежне озеро .
Розбери за будовою виділене слово.
МАТЕМАТИКА Завдання:підручник ст.86-87
Завдання для Софії Х.,Вови та Віталіни. https://youtu.be/r8sh_u7OsKQ
|
Немає коментарів:
Дописати коментар