6 квітня спортивне свято - Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку – це свято, якому ще немає 10 років, проте воно активно відзначається світовою спільнотою. Адже спортивна активність – це запорука здоров’я та добробуту, а об’єднання різних націй навколо спортивних подій сприяє миру на нашій планеті.ЯДС
Пригода друга. Такі різні лампи
Зараз немає будинків, у яких для освітлення не використовувалися б лампочки. Але перші електричні лампочки з’явилися близько не так давно — як же оселі освітлювалися раніше? Коли і де з’явилась лампа? Як винахідники зробили лампу такою надійною і безпечною? Про це і не тільки про це ми дізнаємося під час нашого уроку.
Перегляд мультфільму “Світ чекає на відкриття. Лампа”https://youtu.be/tYv046alsZ0
Самостійне читання
Прочитайте текст “Такі різні лампочки” (підр., с. 92).
Перегляд відеопояснення “Енергозберігаючі лампи”
https://youtu.be/RRCoIXKlPFk
Фізкультхвилинка “Robot Dance”
https://svitdovkola.org/4/lessons/29.3
Вправа “Досліди”
Як ви гадаєте, чи є якась різниця між денним та штучним освітленням? Звичайно, на сонці значно світліше, ніж у тіні; надворі значно світліше, ніж у приміщенні, а денне освітлення практично завжди є значно кращим за штучне. Але ми цього не помічаємо, бо наше око добре адаптується практично до будь-якого освітлення. Ми можемо спокійно читати і на сонці, і в тіні, і ввечері, коли ввімкнено світло.
А ось хто добре помічає цю різницю — це камера. Якщо розглянути будь-яке фото, то можна помітити, що освітлені ділянки чіткіші за ті, що в тіні. Тому фотографам завжди важливо, щоб освітлення було якнайкращим.
- Спробуйте себе в ролі фотографів. За допомогою фотокамери дослідіть: яка лампочка світить краще — звичайна чи енергозберігаюча?
Підготуйте: цифрову фотокамеру (можна на смартфоні), звичайну лампочку (100 Bт), енергозберігаючу лампочку (20–23 Вт), настільну лампу.
Хід досліду
- Підготуйте локацію: розмістіть під настільною лампою дрібні предмети. Дочекайтеся вечора, коли надворі стемніє.
- Попросіть когось із дорослих вкрутити в настільну лампу звичайну лампочку. Ввімкніть лампу та вимкніть усі інші джерела освітлення. Відійдіть від лампи на кілька кроків та зробіть фото предметів, розташованих під лампою.
- Тепер попросіть дорослого замінити лампочку на енергозберігаючу. Знову ввімкніть лампу та зробіть друге фото з тієї самої відстані, що й перше.
- Порівняйте відзняті кадри. Який із них вийшов краще, чіткіше? Зробіть висновок.
- Поділіться своїми фото у чаті класу. Підпишіть, який кадр освітлений звичайною лампочкою, а який — енергозберігаючою.
Завдання:підручник ст.95-96https://youtu.be/bV0kdOuTeUY
https://youtu.be/foFUavVgKg4
Завдання:підручник ст.84-86
https://youtu.be/0MJB9VaxFho
Немає коментарів:
Дописати коментар