ЯДС
Наші думки та вчинки.
Як ми дорослішаємо?
- Доберіть синоніми до слова “дитина”.
- Складіть і запишіть речення, використовуючи якісь із цих синонімів.
- Доберіть антонім до слова “дитина”.
- Що таке гормони?
- Які функції вони виконують в організмі?
Довідничок: Гормони — хімічні речовини, які виділяють спеціальні залози для керування різними процесами в організмі. У період дорослішання вони спричинюють певні зміни, через що ми можемо почуватися і поводитися незвично. Поступово ми звикаємо до змін перехідного віку, і гормони вже не керують нами так активно.
- Які ще ознаки дорослішання ви знаєте? Назвіть.
Ви собі навіть не уявляєте, наскільки сильно гормони контролюють життя людини. Від емоцій і почуттів — до несвідомих рефлексів і процесів в організмі, яких ми не контролюємо. Дихання, серцевий ритм, пітливість, спрага — все це справа гормонів. Вони впливають на всі сфери нашого життя, змушують нас любити, хотіти, діяти або не діяти.
Ось кілька найвідоміших гормонів:
- Гормон сну називається мелатоніном. Він виробляється в головному мозку.
- Ендорфін більш відомий як гормон радості. Він здатний зменшити больові відчуття.
- Дуже важливим є гормон росту — соматотропін. Найбільш активне вироблення цього гормону припадає на вік від 14 до 25 років.
- Адреналін називають стресовим гормоном. Саме він прискорює наше серцебиття, коли ми лякаємося або швидко намагаємося знайти вихід із якоїсь неприємної ситуації.
За виділення гормонів у нашому організмі відповідає ендокринна система. Якщо з нею щось не так, по допомогу потрібно звернутися до лікаря-ендокринолога.
Відеорозмова “Дітям про підлітковий вік”
https://youtu.be/lf__cs1uSbg
Українська мова
Завдання:підручник ст.147-150 читати
Математика
Завдання:підручник ст.124-129
Немає коментарів:
Дописати коментар