Середа, 21 грудня⋅
9:00дп – 12:00пп
Приєднатися через
Google Meet
meet.google.com/iee-fkjn-ens
Чому ми схожі на батьків.
Спадок, або спадщина — те, що залишилося від минулих часів, від предків тощо.
Поміркуйте і скажіть: що ми успадковуємо від батьків?
Нам часто кажуть, що ми схожі на батьків — не лише рисами обличчя, а й темпераментом тощо. Що ж ми успадковуємо від своїх батьків? Практично все, що є в нашому організмі!
Ми з вами вже вивчили чимало всього про органи людини, про її скелет, про те, як мудро все влаштовано та як гарно функціонує. Але чи не замислювались ви, чому ми народжуємося саме такими? Від чого залежить наша, скажімо, не тільки форма обличчя, статура, а й… кількість легень?
Всі-всі ознаки нашого тіла “записані” в коді ДНК. ДНК — це такі хитромудрі молекули, які є в наших клітинах. Лише уявіть: коли ваше життя тільки-тільки зароджувалось у маминому животику, це була одна-єдина клітина. Такий потужний і досконалий організм із неї виріс завдяки ДНК мами і тата. Їм вони передалися від їхніх батьків, а тим — від їхніх батьків, і так — до самої появи життя на планеті.
Людина розумна (вид, до якого ми з вами належимо) успадкувала від свого давнього пращура — людини вмілої — прямоходіння, тобто здатність ходити на двох ногах, не спираючись на руки. А ще наші предки подарували нам у спадок досить об’ємний головний мозок, здатний до подальшого розвитку; бінокулярний зір — здатність бачити одразу двома очима; усеїдність — здатність засвоювати як рослинну, так і тваринну їжу тощо.
Перегляд відео “Що таке ген?”
Де ж “ховається” спадковість? Спадкова інформація записана в особливих молекулах ДНК, що мають вигляд химерних спіралей. Це такий собі код, який певною мірою визначає наш зовнішній вигляд та інші особливості нашого тіла. Це наш спадок від багатьох поколінь родичів. Кожна ділянка ДНК відповідає за певні спадкові ознаки — інакше її називають геном.
https://youtu.be/yCXSZrbmiL8
Генетика — одна з найзагадковіших наук.
Творча робота “ДНК з паперу”
Чи можливо побачити ДНК на власні очі? Звідки ж люди знають, яка вона на вигляд? Правильно: створюють моделі. Зробімо і ми модель ДНК з паперу за відеоінструкцією.
https://youtu.be/ZYrzORyseSA
Немає коментарів:
Дописати коментар