Вівторок, 20 грудня
⋅9:00дп – 12:00пп
Приєднатися через
Google Meet
meet.google.com/qid-vrbt-dvk
ЯДС
Дівчатка та хлопчики.
Як я з’явився / з’явилася на світ?
Завдання:підручник ст.126
Мабуть, вам уже неодноразово доводилося чути слово “гендер”. Але що воно означає? На це питання важко відповісти навіть дорослим. Здається, що гендер — це якийсь синонім до слова “стать”. Але все трохи цікавіше.
Згадайте, про що ми говорили на початку уроку. Зовні ми не так вже й сильно відрізнялися б одне від одного… якби не одяг. Проте, крім одягу, є ще купа речей, які звикли ділити на “дівчачі” та “хлопчачі”: заняття, іграшки тощо. Але чому так відбувається? Невже так багато залежить від статі?
Ну… майже. Але не від статі, а від гендеру. То що ж це таке?
Перегляд відео “Стать і гендер”
https://youtu.be/_2uvAQwWhfA
Відео “Гендерні стереотипи”
https://youtu.be/HL5ioIGAcTI
Вправа “Розкажи”
| Зоряна обговорювала з мамою те, як вона росла в маминому животику. Розгляньте схему. Які факти вона розкриває? Розкажіть (підр., с. 126, завд. 1). Перегляд відео ЗВІДКИ Я З'ЯВИВСЯhttps://youtu.be/9fKggP7ZxcM Розвиток дитини в утробі матеріhttps://youtu.be/Eo38VPjnguw Цікаві факти про немовлят | Кожні три секунди у світі народжується нова людина. Саме тому я пропоную вам послухати деякі дивовижні факти про немовлят, які змусять вас замислитись про диво життя і поглянути на малюків трохи по-іншому. - Новонароджена дитина може спати 22 години на добу. Скільки годин спите ви? На скільки це менше?
- За перший рік життя немовлята збільшують свою вагу майже втричі. Так, якщо новонароджена дитина важить у середньому 3 з половиною кілограми, то малюк віком у 12 місяців — майже 10 кілограмів!
- З народження очі людини не змінюють свого розміру протягом усього життя, тобто, на відміну від інших органів, вони не ростуть разом із дитиною.
- Діти починають розуміти мовлення задовго до того, як самі починають говорити. Саме тоді, коли дитинка ще навіть не навчилася говорити, закладається феномен рідної мови — дивовижне явище, яке вчені досі не можуть до кінця збагнути.
- Щойно з’явившись на світ, дитина вже має деякі вроджені навички — рефлекси (дії, які ми виконуємо мимоволі, ніби тіло робить це за нас: дихання, кліпання тощо). Так, якщо дитинку покласти на живіт, вона поверне голову вбік, щоб нічого не заважало дихати. А якщо дати їй у долоньку пальчик, вона його стисне.
- Хребет новонародженої дитини не має таких вигинів, як у нас із вами. Спочатку він нагадує літеру “C”. Такої форми, яку ми розглядали на уроці про поставу, хребет набуває з часом.
- Перші зубки в немовлят з’являються приблизно за рік після народження.
Всі органи і системи вже сформовані на 23—24 тижні вагітності. У цей період дитинка важить 500—700 г. Вправа “Розглянь і поміркуй” | Придивімося уважніше до новонародженого, якому від появи на світ зовсім трошки — 1 доба. Він нагадує астронавта, який після перебування в невагомості раптом опинився в обіймах земного тяжіння. Навколишні звуки здаються йому оглушливими, світло — сліпуче яскравим, запахи — дуже сильними. Добре, що малюк швидко звикає до непростої “земної” обстановки — так мудро все влаштувала природа. Єдиний спосіб комунікувати з навколишнім світом для малюка — плач. У малюка немає інших способів подати сигнал про яку-небудь потребу. Новонароджений дуже часто їсть — приблизно кожні 2 години. За один прийом він випиває всього 10 мл маминого молока (можна показати у пляшечці, скільки це). - Розгляньте режим дня новонародженого. Що цікавого ви помітили?
- Як ви гадаєте, чому у малюків саме такий режим?
Спить малюк близько 18 годин на добу, у тому числі вдень по півтори-дві години. Щоб заснути, новонародженому не потрібна тиша. За час життя в маминому животі він “спав” під цілий акомпанемент звуків: стукіт серця, бурчання живота, найрізноманітніші зовнішні шуми. Маляті допомагає заснути який-небудь ритмічний монотонний звук – наприклад, голосне цокання годинника. Прокидається дитинка 5-6 разів на добу, приблизно за годину засинає знову. Годування відбувається 8 разів на добу, у тому числі двічі — уночі. Фізкультхвилинка Домашнє завдання |
143 Завдання:підручник ст.118-120
|
|
Немає коментарів:
Дописати коментар